Can MUSAOĞULLARI

Can Musaoğulları 1984 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini aynı ilçede tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

Profesyonel çalışma hayatına Global Bilgi A.Ş bünyesindeki Superonline da başlamıştır. Siemens Business Services A.Ş. de profesyonel hayatına devam etmiştir.

Kendi geliştirdiği yazılımlar üzerine uzunca bir süre home office şeklinde çalışmaya devam etmiştir.

Haziran 2016 itibari ile Yakın Doğu Üniversitesi bünyesi içerisindeki Robotik Takımında çalışmaya başlayan Musaoğulları, dört yıl boyunca online servisler ve web teknolojileri üzerine iş geliştirmiştir.

Profesyonel hayatı dışında 25’in üzerinde web ve uygulama projesinin tasarımından, kodlanmasına kadar yapımını üstlenmiştir.

Haziran 2020 itibariyle Yakın Doğu Üniversitesi, Near East Research Innovation and Technology Area (NERITA) oluşumu içerisinde Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde kendi geliştirdiği yazılım ve özel sektörden edindiği tecrübeyi bu alanda fikir üreten girişimci adayları ile paylaşmakta, bilişim teknoloji alanında çeşitli yol haritaları hazırlamaktadır.