Mehmet DUMAN

Mehmet Duman 1975 yılında Almanya’nın Duisburg kentinde doğmuştur. Ailesi ile birlikte 1983 yılında İstanbul Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra ilk, orta ve lise eğitimini yine aynı şehirde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde, lisansüstü eğitimini de yine aynı Bölümde Üretim Planlama üzerine tamamlamıştır.

2006 yılında doktora programında eğitim hayatına devam ederken, bir Türkiye Turkcell A.Ş. iştiraki olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’de (KKTCELL) profesyonel çalışma hayatına başladı. KKTCELL’de sırasıyla Pazarlama Stratejileri Bölümü’nde takım üyesi; Tarifelendirme ve daha sonra Tarifelendirme ve Veri Madenciliği Bölümleri’nde Yönetici olarak görev almıştır. Ocak 2017 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde İş Geliştirme Uzmanı ve Süreç Yönetimi pozisyonunda çalışma hayatına devam eden Duman, Aralık 2018 ile Kasım 2019 yılları arasında Yakın Doğu Sağlık Grubu Stok Kontrol Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen Near East Research, Innovation and Technology Area (NERITA) oluşumu içerisinde çalışma hayatına devam etmektedir.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’de bulunduğu süre zarfında 2007 yılında KKTCLL’in GSM lisansı alımı, lisans alımı sonrasında KKTCELL tarife ağacının oluşturulmasında, Pazarlama Departmanı Veri Madenciliği altyapısının kurulumunda ve kullanımında ve aboneye dokunan birçok projenin pazarlama kanadında önemli görevlerde bulunmuştur. Ayrıca Turkcell Akademi bünyesinde görev alarak, Kuzey Kıbrıs Turkcell Çalışanlarına yönelik Microsoft Excel eğitimleri düzenlemiştir.