Girişimcilik ve Teknolojik Gelişmeler Çalıştayı 1
Date Added: 04 Nisan 2019, 16:24
Last Updated Date:26 Temmuz 2023, 16:24

KKTC’de yapılacak teknolojik gelişmelere yol haritası oluşturmak üzere 4-5 Nisan 2019 tarihlerinde “Girişimcilik ve Teknolojik Gelişmeler Çalıştayı”, Yakın Doğu Üniversitesi Teknoloji Girişimi (NERİTA) ve Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (DESAM) ev sahipliğinde, kamu, akademi, iş dünyası ve sivil toplumun temsilcilerinin katılımı ile düzenlendi.

Çalıştay da, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçiliği, Devlet Planlama Örgütü, YÖDAK ve Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin ortaklığı ile düzenlenen çalıştayın açılışında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Bakanı Özdil Nami, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, Milletvekili Fikri Toros, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, Devlet Planlama Örgütü Başkanı Ödül Muhtaroğlu, Sanayi Odası Bilişim Derneği Başkanı Nihat Yılmaz ile özel ve kamu iş sektörü temsilcileri hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçiliği, Devlet Planlama Örgütü, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin ortaklığı ile düzenlenen çalıştayda İnovasyon başlığı altında kalkınma hamleleri ele alınırken, fikirden araştırmaya, patentten ürüne kadar olan süreç ve yaklaşımlar tartışıldı.

Devlet hükümet yetkililerinin de katıldığı çalıştayda konuşmalar, sunumlar ve grup çalışmaları yapıldı.

Çalıştay hakkında haberler;
https://neu.edu.tr/ekonomi-ve-cevre-bakani-ozdil-nami-girisimcilik-ve-teknolojik-gelismeler-calistayi-hukumet-hedefleri-ile-paralel-ve-cok-yerinde-bir-calisma/

https://www.gundemkibris.com/kibris/girisimcilik-ve-teknolojik-gelismeler-calistayi-tamamlandi-h272476.html

https://www.kibrismanset.com/guncel/girisimcilik-ve-teknolojik-gelismeler-calistayi-tamamlandi-h238934.html